Liga Dodgeball – House of Air Park Trampolin Poland

Liga Dodgeball

 

Pamiętacie podwórkową grę w „dwa ognie” i ile wzbudzała emocji? Jeżeli tak, to pewnie ucieszy Was wiadomość, że mamy coś lepszego!

LIGA DODGEBALL to intensywne, drużynowe rozgrywki na olbrzymich trampolinach z piłkami w roli głównej!

W składzie minimum 5 osób w drużynie walcząc z grawitacją i przeciwnikami o tytuł mistrza! Zbijasz przeciwników, unikasz piłek i nie pozwalasz się strącić.

Jedna z najbardziej popularnych gier zespołowych na całym świecie rozgrywa się w naszym Parku! Formujesz skład przyjaciół, znajomych lub współpracowników – najważniejsze, żebyście się lubili, ponieważ nie akceptujemy „headshotów” – i stajesz do walki z przeciwnikiem o tej samej liczbie graczy.

Start gry to ustawienie piłek na środkowej linii, przecinającej połówki boiska lub w wersji alternatywnej – rzucane w powietrze (wersja dla zaawansowanych zawodników) lub rozdzielane równomierne pomiędzy obie drużyny (początkujący).

Mając piłki, gracze ustawiają się na swoim boisku i czekają na sygnał sędziego.

Piłka w grze! Na gwizdek rozpoczyna się walka o zwycięstwo – gracze rzucają piłkami w drużynę przeciwną, aby wyeliminować jak największą ilość zawodników. Za trafionego uznaje się gracza, który nie złapał piłki i został trafiony lub współzawodnik wypuścił piłkę, która go trafiła. Jeżeli gracz został bezpośrednio trafiony opuszcza boisku na ławkę rezerwowych i czeka do zakończenia gry. Nie uznajemy „headshotów” – osoba, która celuje w głowę może zostać wyeliminowana z gry.

Rzut, który nie jest zaliczony to ten, który odbił się od ziemi lub ściany lub odbił się od członka teamu i został złapany przez innego – tego rodzaju asekuracja jest dopuszczalna w grze.

W zależności od zasad danej gry, piłka w posiadaniu gracza może zostać użyta do blokowania piłek przychodzących rzuconych przez przeciwną drużynę czyli piłką możesz odbić piłkę przeciwnika. Wygrywa drużyna, która wyeliminuje wszystkich przeciwników. Spokojnie – gra jest całkowicie bezpieczna! Nad przestrzeganiem reguł i punktacją czuwa nasz Floor. Specjalne piłki są miękkie i spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, a przyczepność do trampoliny gwarantują (obowiązkowe) skarpetki antypoślizgowe.