Parkour – House of Air Park Trampolin Poland

Parkour

 

Parkour na dobre zaadaptował się w przestrzeni miejskiej, a teraz także na matach trampolin.

Jako trening kondycyjny składa się grupy aktywności: wspinaczki, skoków, biegu, przewrotów, balansu i innych ruchów, które wspierają ogólną wytrzymałość, wydolność, sprawność.

Uczą postrzegać otoczenie, wyobrażać sobie przestrzeń jako potencjał do poruszania się i pokonania w najkrótszym możliwie czasie, tym samym trenując zwinność i dynamikę.

Dla kogo są zajęcia? Dla wszystkich bez wyjątku, którzy chcą rozwinąć zręczność i sprawność.

Za inicjatora dyscypliny Parkour uznaje się Raymonda Belle, który jako pierwszy użył określenia „le parcours”, które obejmowało szkolenia wojskowe. Dziedzinę te później mocno rozwinął jego syn – David Belle, akrobata i pasjonata sztuk walki, który w latach 80-tych z grupą rówieśników o podobnych namiętnościach fizycznych założył grupę Yamakasi.

Od początku główną ideą Parkour w kontekście fizycznym jest pokonywanie przeszkód na drodze w jak najszybszy i najprostszy sposób, a w części mentalnej – pokonywanie przeszkód w alegorii przezwyciężania wewnętrznych barier, słabości, strachu lub apatii.

Nie ma lepszego miejsca niż HOA!

Cały Park prowokuje do tego rodzaju aktywności. Ogromne powierzchnie trampolin, poduchy powietrzne, ukośne ściany, drabinki czy uchwyty stwarzają przestrzeń i idealne warunki dla rozwijania dynamiki, zwinności oraz elastyczności – nasze treningi przygotują Cię do roli w 3 części „13 Dzielnicy” (trzymamy kciuki! :)).

Nad przebiegiem zajęć oraz bezpieczeństwem czuwają certyfikowani instruktorzy akrobatyki sportowej i promotorzy sportów ekstremalnych, a to oznacza wyłącznie świetną zabawę.

Wpadnij na trening i zostań traserem!